EKRAN+

INFOGRAFIKA PREZENTUJĄCA EKRAN+ DO ZOBACZENIA TUTAJ!MAKING OF PROGRAMU EKRAN MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ

EKRAN+ to unikalna szansa rozwoju projektu filmu pełnometrażowego. Intensywne konsultacje treatmentu bądź scenariusza. Realizacja dwóch kluczowych scen filmu. Doborowa obsada wykładowców i konsultantów. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

Organizator:
Wajda Studio
, Wajda School

Partnerzy:
Focal
, Austriacki Instytut Filmowy, Chorwacki Instytut AudiowizualnyLitewskie Centrum Filmowe. Polski Instytut Sztuki FilmowejFundacja Agory oraz 

Przy wsparciu:

unijnego Programu Kreatywna Europa - MEDIA

EKRAN+ to międzynarodowy program szkoleniowy dla profesjonalistów filmowych, skupiający się na kreatywnym procesie przygotowania produkcji. Jego głównym założeniem jest rozwój projektu poprzez realizację 2 scen ze scenariusza. EKRAN+ umożliwia znalezienie właściwego tonu dla filmu i strategii wizualizacji, rozwijanie umiejętności opowiadania historii obrazami i próbami aktorskimi, na etapie developmentu.

Program EKRANu+ obejmuje:

- rozwój treatmentu/scenariusza

- prezentację wizualną projektów

- przygotowanie do zdjęć i casting,

- zdjęcia; konsultacje z opiekunami artystycznymi

- montaż;

- analiza zrealizowanych scen

Każdy z 9 uczestniczących w programie EKRAN+  projektów jest reprezentowany przez grupę składającą się z reżysera, scenarzysty, operatora oraz producenta. EKRAN+ zakłada ścisłą współpracę całego zespołu i ma być pierwszym krokiem na drodze do realizacji filmu.

Wsparcie: MEDIA Partnerzy: Polish Film Institute